fbpx

Jak urządzić sypialnie ?

Wygodne łóżko do sypialni dla wielu z Was oznacza pewnie jak największe posłanie, na którym bez przeszkód można przyjąć wybraną pozycję. Nie tędy jednak droga ani do komfortowego snu, ani do funkcjonalnej aranżacji sypialni! Najlepsze wymiary łóżka 2-osobowego to te najpopularniejsze, czyli 160 x 200 cm. Przy wyborze łóżka do sypialni nie powinieneś zatem kierować się jego wielkością, ale zwrócić uwagę na inne kwestie.

Jaki materac wybrać?


Podstawą dobrego odpoczynku wcale nie jest rozmiar czy model łóżka, ale odpowiedni materac. Jaki materac do spania pozwoli Ci spokojnie zasnąć? Ani za twardy, ani za miękki. Wybór jest łatwy: jeśli ważysz mniej niż 80 kg, kup materac z oznaczeniem H2, jeśli powyżej 80 kg – H3. A jeśli zastanawiasz się jeszcze, jaki materac wybrać – sprężynowy czy piankowy, tu odpowiedź nie będzie tak prosta. Materace sprężynowe uważa się za bardziej wytrzymałe, a materace piankowe za bardziej elastyczne, czyli lepiej dostosowujące się do ułożenia ciała. Nowoczesne materace tych dwóch typów posiadają jednak obie te zalety. Alergikom natomiast zdecydowanie polecamy materace lateksowe, które zapobiegają rozwojowi roztoczy.

Drewniane czy tapicerowane – jakie łóżko do sypialni najlepiej się sprawdzi?

Najbardziej wytrzymałe łóżko do sypialni to łóżko drewniane – to akurat nie mit. Łóżka tapicerowane są za to niewątpliwie bardziej efektowne i wygodne. Gładkie lub pikowane wezgłowia obite miękkimi tkaninami potrafią być prawdziwą ozdobą sypialni. Tapicerowane łóżko z wysokim zagłówkiem przypadnie do gustu zwłaszcza molom książkowym, którzy mogą się na nim swobodnie oprzeć. Takie łóżko również może być solidne – zwróć uwagę, czy zostało wyposażone w metalowy lub dębowy stelaż.

Jakie łóżko wybrać do małej sypialni?

Łóżko do małej sypialni nie musi być małe! Naturalnie możesz zdecydować się na węższy model (140 x 200 cm), ale warto rozważyć mniej oczywiste sposoby na zaoszczędzenie cennych centymetrów. Najwięcej miejsca możesz zyskać, wykorzystując przestrzeń pod łóżkiem. Łóżko z pojemnikiem pozwoli Ci nie tylko schować w nim pościel, ale i inne przedmioty, które w przeciwnym wypadku musiałyby się znaleźć w szafie. A na tę przecież brakuje miejsca w małej sypialni. Wybierz też taki model łóżka, którego rama nie wystaje poza materac, np. modne łóżko kontynentalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *